A- A A+

Powieść "Gorzkie spotkanie" Eileen Chang w dniu 8 marca 2017 r. była tematem spotkania DKK "Zakątki Literackie". Książka "Gorzkie spotkanie" ukazała się dopiero przed dwoma laty, 14 lat po śmierci Eileen Chang, jednej z najwybitniejszych pisarek XX wieku. Główna bohaterka, Sheng Juli, studiuje literaturę w Hongkongu. Jej rodzice są rozwiedzeni i nie zaprzątają sobie nią głowy - ojciec mieszka z konkubiną, matka spędza czas na podróżach i oddaje się miłostkom. Gdy Japończycy atakują Hongkong, Julia przerywa studia i przenosi się do Szanghaju, gdzie nawiązuje ryzykowny romans z Shao Zhiyongiem, uznawanym przez Chińczyków za zdrajcę z powodu współpracy z rządem japońskim. Związek z przystojnym aktorem Yan Shanem także nie spełni jej oczekiwań. Julia zaczyna pisać, sięgając do własnych burzliwych doświadczeń. Gorzkie spotkanie to książka o miłości, nadziei i zdradzie, namiętnościach jednocześnie niszczących i pobudzających do życia, wplecionych w bieg historii krajów i narodów. Polecamy przeczytanie tej książki. Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 5 kwietnia 2017, o godz. 18.30., na którym omawiana będzie książka Mario Vargas Llosa "Kto zabił Palomian Molero?".

 Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK Zakątki Literackie 8 listopada o 18.30 w Klubie "13" przy ul. Bednarskiej 13. Uczestnicy będą omawiać twórczość Józefa Konrada Korzeniowskiego (Josepha Conrada).


  

Książka Stefana Chwina "Złoty pelikan" była tematem listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej bibliotece. "Złoty pelikan" to książka piękna, smutna, metaforyczna, poruszająca. Mimo, że akcja powieści toczy się w Gdańsku, autor nie przejmuje się realiami i nie troszczy się o prawdopodobieństwo. Jest to Gdańsk trochę wymyślony, baśniowy, niezgodny z mapą. Jak sam Chwin mówi, od zawsze miał zdolność do przenoszenia się w czasie i wcielania w innych ludzi, w inne sytuacje, w inne epoki. Bohaterem Złotego pelikana jest wykładowca wydziału prawa, którego ustabilizowane życie legnie w gruzach na skutek pozornie drobnego zdarzenia. Zdarzenie owo uruchamia nieuchronną lawinę kolejnych zdarzeń i od tej pory wszystko w życiu Jakuba się zmienia. On sam zaś, uwalniając się z ram dotychczasowego życia, rozpoczyna wędrówkę, mającą na celu ukojenie swego sumienia i odnalezienie duchowego spokoju.

Ostatnie tegoroczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 17 grudnia 2015, o godz. 10.30. Na spotkaniu omawiana będzie książka Agaty Tuszyńskiej "Narzeczona Schulza". ZAPRASZAMY

Pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 21 stycznia 2016 roku. Panie rozmawiały o książce "Ogród wieczornych mgieł" autorstwa Tan Twan Eng. Młoda kobieta, Yun Ling, nosi w sobie tajemnicę, przepełnia ją ból, z którym nie potrafi sobie poradzić. Aritomo jest wybitnym projektantem ogrodów, artystą, którego kunszt docenił sam cesarz Japonii. Przypadkowe spotkanie tej dwójki zmienia ich życie. Choć cenią sobie swoją samotność, rodzi się między nimi piękna, ale i krucha relacja. Początkowo niechętnie, potem z coraz większym zaangażowaniem, Arimoto wprowadza Yun Ling w wymagające skupienia arkana sztuki projektowania ogrodów. Piękna i zmysłowa historia Yun Ling i Arimoto , rozgrywająca się w egzotycznej scenerii Malezji, zabiera czytelnika w niezwykłą, porywająca literacką podróż przez czas,, uczucia, historię.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 18 lutego 2016 roku, o godz. 10.30. Podczas spotkania omawiana będzie książka "Rozświetlone pokoje", autor Richard Mason.

W czwartek, 17 września odbyło się powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy MPBP w Pszczynie. Uczestniczki dyskutowały na temat książki Per Pettersona "Kradnąc konie". Jest to nastrojowa opowieść o upływie czasu, zmieniających się niepostrzeżenie etapach naszego życia. Fascynujące, parne, pełne emocji lato młodego bohatera miesza się z chłodną, spokojną aurą jego starości. Książka napisana przejrzystym, sugestywnym  językiem, na długo pozostaje w pamięci.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 22 października 2015, na godz. 10.30. Omawiana będzie książka "Wilk stepowy" autorstwa Hermanna Hesse.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.