Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W tym roku Dom Pomocy Społecznej, jako nasz Partner, bierze po raz kolejny udział w  programie "Partnerstwo dla książki".  W ramach projektu "Zielona Biblioteka, czyli z książką w przyrodę" pensjonariuszy Domu czeka moc atrakcji. Zaczęliśmy od odwiedzenia Domu z naręczem przyrodniczych książek oraz propozycją stworzenia grupowej książki. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami z kontaktu z przyrodą- spotkaniami ze zwierzętami, które zapamiętali na całe życie. Uwieczniono je na kolorowych, miękkich kartach. Powstało niezwykłe dzieło. Uczestnicy poznawali także ciekawostki ze świata fauny. Zastanawialiśmy się wspólnie czego uczą nas, ludzi zwyczaje bociana, czy kota. Świetlicę wypełniły odgłosy przyrody, które wcale nie tak łatwo było rozszyfrować. Prawdziwą atrakcją stały się same książki, wybrane spośród najbardziej wartościowych pozycji z literatury przyrodniczej. Dziękujemy za udział!

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Czytaj więcej: "Zielona Biblioteka" w DPS: Czego nas uczą zwierzęta?- zajęcia w ramach projektu

Czerwiec to gorący miesiąc w naszej Bibliotece, nie tylko ze względu na wysokie temperatury. W ramach projektu MKiDN "Zielona biblioteka, czyli z książką w przyrodę" bibliotekarze prowadzą zajęcia z przyrodą w tle.

6 czerwca odwiedziły nas dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie, by wziąć udział w zajęciach multimedialnych „Z tabletem do lasu”. Tematem wiodącym projektu jest przyroda, fauna oraz flora przybliżona we współczesnej literaturze.

Tym razem jednak dzieci musiały stworzyć własną historię. Wykorzystując tablety dzieci miały za zadanie wymyślić fabułę i opracować graficznie komiksy o gadającym drzewie, zakatarzonej kaczce i wściekłej wiewiórce.

Czytaj więcej: "Zielona Biblioteka" dla SP18: "Z tabletem do lasu"

Wraz z końcem października nadszedł czas podsumowania projektu "Baśń łączy pokolenia", realizowanego od września przez naszą bibliotekę, w ramach programu ministerialnego "Partnerstwo dla Książki". Wszystkich zaangażowanych w projekt połączył tym razem teatr i taniec (wystąpiła młodzież ze Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia) oraz bajkowe piosenki (dzięki grupie przygotowanej przez panią Renatę Zborowską). A było co świętować.

Czytaj więcej: Baśń znów połączyła- podsumowanie projektu

Miło nam poinformować, że Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt." Partnerstwo dla książki 2019". W ramach programu Biblioteka otrzyma dofinansowanie w kwocie 10 160 zł na realizację zadania "Zielona biblioteka, czyli z książką w przyrodę".

Planujemy szereg działań animujących czytelnictwo w powiecie: wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Tematem wiodącym jest przyroda, fauna oraz flora przybliżona we współczesnej literaturze. W ramach projektu przewidziano spotkania autorskie, warsztaty (w tym pszczelarskie i przyrodnicze), zajęcia multimedialne, konkurs plastyczno-literacki oraz "Zielony festyn"- imprezę podsumowującą w skansenie. Podczas zajęć będziemy korzystać z literatury o wysokich walorach estetycznych i edukacyjnych, promując czytanie książek popularno-naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Partnerami w projekcie są: STOWARZYSZENIE „RAZEM” DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI, Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks Jana Twardowskiego oraz Dom Pomocy Społecznej w Pszczynie Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Mimo jesiennej szarówki, w naszej bibliotece wciąż słonecznie. Po raz kolejny odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Pszczynie. Za sprawą projektu „Baśń łączy pokolenia”, realizowanemu w ramach ministerialnego programu „Partnerstwo dla książki", przenieśli się w wirtualny świat baśni. Wykorzystując najnowszą technologię, uczestnicy mieli za zadanie stworzyć baśniową postać z pomocą ekranu multimedialnego oraz rozwiązać interaktywny quiz.

Czytaj więcej: Wirtualny świat baśni

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.