Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W środę 30 sierpnia o 13.00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie w Filii w Wiśle Wielkiej 20 uczniów klas IV-VII wzięło udział w kryminalnym dyktandzie dla dzieci pt. (K)rymolirytanduś. W pierwszej części spotkania każdy uczestnik imprezy musiał odszukać schowane wskazówki, odczytać je za pomocą lupy, odnaleźć i rozkodować kod, a następnie udać się w miejsce, w którym ukryto nietypowe przedmioty – m.in. węgiel, farby, kredę.

Podczas drugiej części spotkania dzieci pisały dyktando pt. „Dziwne przypadki Jerzyka Polskiego” – uczestnicy musieli wykorzystać znalezione przez siebie przedmioty.

Tytuł Mistrza ortografii i tablet uzyskała Zuzanna Nocoń.

 Wydarzenie (K)rymolirytanduś realizowane było w ramach projektu "Na tropie ojczystego", który ma na celu budowanie kompetencji językowej uczniów szkół podstawowych poprzez włączenie ich w rozmaite formy zabawy, których motywem przewodnim będzie wątek detektywistyczny.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2017".

W dniu 18.10.2017r. odbyła się lekcja biblioteczna w ramach projektu „Na tropie ojczystego”, zajęcia przeprowadziła p. Ola Sobańska. Podczas lekcji dzieci z klasy VI musiały rozszyfrować kod a następnie rozwiązać zadania, które zostały ukryte w książkach. Zabawa w detektywów przyniosła wiele emocji, praca z książką poszerza wiedzę o kulturze języka polskiego.

Czytaj więcej: Detektywistyczne śledztwo

Dnia 27 września 2017 w Bibliotece Publicznej w Piasku  w ramach projektu Na tropie Ojczystego odbyło się pięć lekcji bibliotecznych w klasach czwartych i piątych szkoły podstawowej, które przeprowadziła p. Ola Sobańska z filii bibliotecznej w Wiśle Wielkiej.

Tematem zajęć były zagadki kryminalne, które uczniowie musieli rozwiązać za pomocą rekwizytów w kilku grupach na podstawie różnych książek, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę o kulturze języka polskiego.

Dzieciaki przeżywały przygodę w trakcie której odkrywały sekrety międzynarodowej grupy przestępczej. Wszystkie zadania i wskazówki ukryte były w książkach. Końcowym elementem było odgadnięcie hasła, które utworzyły ukryte w książkach litery.

Zajęcia były bardzo ciekawe i dynamiczne. Wywiązała się rywalizacja pomiędzy grupami angażująca uczniów do rozkodowania szyfru.

W spotkaniu wzięło udział sto osób.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty –dodaj do ulubionych 2017.

 

"Ojczysty w niebezpieczeństwie" to temat 3 lekcji bibliotecznych, które odbyły się 13 października w ZSP w Czarkowie. Lekcje przygotowała i przeprowadziła w ramach projektu "Na tropie ojczystego", bibliotekarka z Filii w Wiśle Wielkiej, pani Ola Sobańska.

6 października 2017 w Szkole Podstawowej w Jankowicach odbyły się 2 lekcje biblioteczne.
Uczniowie klas V zostali zaproszeni do zabawy z książką, Uczniowie pracowali w 4 grupach. Każda grupa otrzymała tajemnicze pudło z książkami i zadaniami do wykonania. Mali detektywi mieli za zadanie rozszyfrować kod, który doprowadził ich do zadań ukrytych w książkach. Praca z tekstem i uważne czytanie ze zrozumieniem wszystkich poleceń pozwoliło uczestnikom prawidłowo rozwiązać wszystkie zadania. Znajomość języka polskiego również była bardzo przydatna. Czas poświęcony na wykonywaniu zadań minął bardzo szybko. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe. Uczniowie już umawiali się na następne takie zajęcia.
Lekcje biblioteczne przygotowała i poprowadziła p. Ola Sobańska.

Klasa V a - 22 uczestników.

Klasa V b - 18 uczestników

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty –dodaj do ulubionych 2017.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.