A- A A+

6 sierpnia na Książkowych Igraszkach inspirowaliśmy się książką "Zielony i Nikt" Małgorzaty Strzałkowskiej. Powstały świecące, księżycowe ogrody. Zobaczcie sami!

6 września 2020 zapraszamy na kolejne, rodzinne warsztaty on-line, przez SKYPE. Będziemy bawić się wyliczankami autorstwa Agnieszki Frączek. Kto ma ochotę zapraszamy do napisania własnej rodzinnej wyliczanki (lub nawet rymowanki) i zaprezentowania jej na spotkaniu. Zachęcamy do tematyki pożegnań z latem!

Podczas zajęć będą potrzebne:

- kolorowe kartki z bloku technicznego

- nożyczki

- kredki/flamastry

- klej

- większy arkusz tektury/z bloku technicznego

- małe karteczki (fiszki)

- długopis

Aby dołączyć do spotkania na SKYPE, kliknij tutaj o wyznaczonym czasie.

Do zobaczeni!

 

20 sierpnia 2020 zapraszamy na kolejne, rodzinne warsztaty on-line, przez SKYPE. Będziemy bawić się wyliczankami autorstwa Agnieszki Frączek. Kto ma ochotę zapraszamy do napisania własnej rodzinnej wyliczanki (lub nawet rymowanki) i zaprezentowania jej na spotkaniu.

Podczas zajęć będą potrzebne:

- kolorowe kartki z bloku technicznego

- nożyczki

- kredki/framastry

- małe karteczki (fiszki)

- długopis

Aby dołączyć do spotkania na SKYPE, kliknij tutaj o wyznaczonym czasie.

Do zobaczenia!

 

Za nami kolejne "Książkowe igraszki" on-line. Było kulinarnie i smakowicie, bo poznaliśmy Głodomorka z najnowszej książki Doroty Gellner. Czy wiecie, że można wykonać zabawny masaż pleców, jednocześnie przygotowując "pizzę" ;)?  Naszym Igraszkowiczom udało się znakomicie! Okazało się, że igraszkowe Rodzinki to eksperci od smacznej kuchni. W naszej bibliotece czekają na wszystkich książki dla dzieci, z przepisami na nowe danie dla całej rodziny. A następne Książkowe Igraszki 23 lipca, on-line o 16:20. Na zajęcia będą potrzebne słoiki, po jednym dla każdego członka rodziny, lub klej i kolorowe karteczki, nożyczki. Ewentualnie dodatkowo plastelina.Będziemy zgłębiać temat radości i czułości na podstawie książki "Praktyczny pan" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Chętne rodziny prosimy o dołączenie do wydarzenia na FB lub kontakt z biblioteką. 

 

Kochani! Kolejne "Książkowe Igraszki" on-line już za nami. Bawiliśmy się razem z "Praktycznym panem" pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Było moc śmiechu, bo historia wcale nie była oczywista. Stworzyliśmy razem dla każdego członka rodziny słoiczek z poradami, jak samemu nie popełnić błędów pana praktycznego i być radosnym. Na koniec rozśmieszaliśmy podobizny Potworów-Poważorów.

Kolejne Igraszki, w dalszym ciągu w wersji on-line już 6 sierpnia. Będzie nam towarzyszyć książka "Zielony i Nikt" Małgorzaty Strzałkowskiej. Jeśli ktoś już ją zna, to dobra okazja, aby ja sobie przypomnieć i wraz z rodziną stworzyć własny księżycowy park. Koniecznie sprawdźcie, co Wam się przyda:
- koc
- telefon z latarką bądź płaska latarka
- butelka wody 1,5 l
- kolorowy papier w tym srebrny i złoty, nożyczki, klej, plastelina (niedużo), 2 patyczki do szaszłyków, czarna nitka
- mocna tektura na podstawę np. z rozłożonego kartonu

Oczywiście czekają nas też inne atrakcje.
Informacje jak dołączyć do spotkania znajdziecie na plakacie.

 

Link do spotkania na SKYPE: https://join.skype.com/duOWQ18UJtpR

 

 28 maja, odbyły się pierwsze zajęcia dla rodzin z dziećmi w zupełnie wyjątkowych warunkach- przed ekranami komputerów. Towarzyszyła nam książka A. Cholewińskiej-Szkolik "Herbatka u Promyka...". Wraz z jej bohaterem podróżowaliśmy na latającym dywanie. Pozwoliliśmy, aby poniosła nas wyobraźnia! Mama synowi, brat siostrze- każdy mógł wyczarować dla innego członka rodziny wymarzony dywan! Cieszymy się z miłego udziału naszych Igraszkowiczów! Kolejne spotkanie, również on-line, 25.06. Zapisy w bibliotece! Będziemy bawić się wraz z Głodomorkiem z najnowszej książki Doroty Geller. Przygotujcie coś smakowitego do zjedzenia na zakończenie Igraszek, bo niejednemu pocieknie ślinka!

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.