Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

A tak igraliśmy w grudniu! Była literacka wigilijka z bożonarodzeniowymi historiami. Na między biblioteczne regały spadły też przedziwne płatki śniegu, a aby ustroić choinkę, trzeba było wcielić się w zmęczonego elfa czy roztańczonego renifera. Pod koniec miesiąca pośród nowej dawki wciągających opowieści, tworzyliśmy karciane obrazki. Na następne Książkowe Igraszki zapraszamy 10 i 24 stycznia, jak zawsze o 16:30.

Listopadowe Książkowe Igraszki upłynęły m.in. w klimacie twórczości Tuwima. 15.11 nasi drodzy uczestnicy na własną rękę ratowali abecadło, które "z pieca spadło". Były plasterki, bandaże, rozbite balony i połamane kładeczki. Tuwimowa lokomotywa zwiedziła biblioteczną Krainę Zmęczenia, Śmiechu i inne tajemne miejsca. Szukaliśmy też zgubionych okularów Hilarego. I wcale nie odnalazły się na nosie.  29.11 poznawaliśmy ciekawostki świata zwierząt. Robot z kolorowej maty posłusznie wykonywał polecenia podróżując po zagadkowych przystankach. Przy okazji wiecznie żywych wierszy Brzechwy przybyło też do biblioteki pacynkowe zoo.

Na następne zabawy czytelnicze dla zapraszamy 13 i 27 grudnia. Wstęp wolny.

We wrześniu, jak co miesiąc, igraliśmy na rodzinnych spotkaniach czytelniczych. Najmłodsi poznali niezwykłą "Książkę z dziurą" Tullet'a Herve oraz inne zaskakujące. książkowe wydania. Była to okazja do opowieści o wakacjach. Najmłodsi wraz z rodzicami stworzyli kolorowe ramki na zdjęcia. Nie wiadomo tylko, kto zaangażował się bardziej- dzieci czy rodzice. Radosna twórczość wypełniła bibliotekę. Na kolejnych zajęciach zanurzyliśmy się w świat baśni, wilków, którzy uważają, że są najsilniejsi i nawet tych, które samemu można złożyć z papieru. Na koniec wraz z Czerwonym Kapturkiem wędrowaliśmy na specjalnej, kropkowanej macie.

W następnym miesiącu na zabawy czytelnicze zapraszamy dzieci z opiekunami: 4 i 18 października.

  

 

Zobaczcie jak w październiku bawiliśmy się pośród literatury dziecięcej:) Tym razem zaprosiliśmy baśń. I to niezwykle mądrą baśń, bo opowieść "O słodkiej królewnie i pięknym księciu" R. Jędrzejewskiej- Wróbel i Agnieszki Żelewskiej. Książka okazała się ciekawa zwłaszcza dla tych starszych i niech nie zmyli nas cukierkowy tytuł. Magiczne różdżki własnego wykonania, paluszkowe kukiełki i baśniowe rekwizyty zabrały nas w krainę, co za siedmioma górami i siedmioma lasami. Na kolejnym spotkaniu przywitała nas pani jesień,a z nią zabawy zainspirowane twórczością M. Strzałkowskiej. I tak powstały obrazki ubrane w kolorowe liście i liściasta wichura tańcząca na chuście.

Na następne zabawy czytelnicze zapraszamy 15 listopada, tradycyjnie o 16:30.

Na tradycyjnych zajęciach czytelniczo- zabawowych spotkaliśmy się 8 i 22 sierpnia. Jak zwykle nie brakowało wrażeń. Oprócz wartościowej lektury najmłodsi wraz  z opiekunami wcielili się w wędkarzy oraz stworzyli własne mini akwaria. Frekwencja dopisała, więc do akcji wkroczyło również spoko budowniczych i tak kolorowe kubeczki zamieniły się w cegły, po czym uczyniły prawdziwą burzę na kolorowej chuście. Najmłodsi udowodnili także, że zwykłe zawołania "och" i "ach"  wystarczą, aby bawić się dźwiękami na całego.

Na następne, cykliczne zajęcia zapraszamy dzieci z opiekunami  już 6 września o 16:30. W nowym roku szkolnym spotkania pt. "Książkowe Igraszki" będą odbywały się w czwartki.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.