Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Majowe „Książkowe Igraszki” już za nami. Na tradycyjnych już zajęciach dla dzieci i rodziców znowu nie zabrakło dobrej literatury i wyśmienitej zabawy. Z Panem Maluśkiewiczem, stworzonym przez Juliana Tuwima, wypłynęliśmy na poszukiwanie grubego zwierza. Z Magellanem obiegaliśmy cały świat, tworzyliśmy własne łódeczki i zagraliśmy w stworzoną przez nas grę. A konkurencje? Oczywiście wymagające pobuszowania w naszej dziecięcej biblioteczce!

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, co dwa tygodnia. Najbliższe zajęcia zabawowo- czytelnicze już 13 czerwca!

W marcu, w naszej bibliotece pojawiła się nowa oferta zajęć dla rodzin z dziećmi. "Książkowe Igraszki", bo o nich mowa, łączą wspólne czytanie dziecięcej literatury wraz z zabawami rozwijającymi kreatywne myślenie i funkcje poznawcze, jednocześnie wzmacniając więź z opiekunem. W tym miesiącu bawiliśmy się wspólnie na dwóch spotkaniach. 

4 kwietnia Dział Dziecięcy zamienił się w kwitnący bzami ogród Danuty Gellner, za sprawą jej książki "Dzieci w ogrodzie". Był kącik złości z ostami, zabawy za żywopłotem, a nawet gwałtowna burza, którą stworzyliśmy sami. Zabawom  towarzyszyły oczywiście kapitalne wiersze autorki.

18 kwietnia dzieci wraz z mamami śledziły dowcipną historię szalonych krawcowych. Mamy udowodniły, że nawet z zamkniętymi oczami da się przewlec nitkę przez oczko igły i że nikt nie jest za duży, aby schować się w kolorowym tunelu. Nie zabrakło przebieranek, pajęczej sieci czy łowienia szpilek na...wędkę!

Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za wspaniały udział.

Kolejne "Książkowe Igraszki" już 2 maja. Spotykamy się co dwa tygodnie. Zapisy pon numerem telefonu: 032 447 10 06

 

 

 

7 marca rozpoczął się w bibliotece cykl zajęć pt. "Książkowe Igraszki".

Na uczestników małych i tych większych czekał kolorowy tunel- nasza brama zapraszająca do świata książek. Podczas zabawy towarzyszyły nam zaczarowane rymowanki. Zaczęliśmy ssstrasznie wesoło od "spotwarzania" potwora, bo tym razem bawiliśmy się fragmentami książek "Duszki, stworki i potworki" Danuty Gellner. Przy pomocy kostki emocji i naszych aktorskich trików zaczarowaliśmy wierszyki raz w roześmiane, a raz całkiem  smutnawe. Dzięki "Małej encyklopedii domowych potworów" S. Marijanovica poznawaliśmy też domowe skrzaty i potworki z naszych domów.  Bo czy nie każdy z nas ma czasem wrażenie, że jakaś kreatura przekłada wciąż rzeczy z miejsca na miejsce?

Na następne zajęcia zapraszamy dzieci wraz z opiekunami już 21 marca o 16:30. Tym razem będzie trochę magicznych sztuczek i serowych dziur, dzięki poezji Wandy Chotomskiej.

Zabawa z dziećmi w bibliotece to też wspaniała okazja do uzbrojenia się w arsenał książek na cały tydzień!

 

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.