Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

14 i 28 listopada znów igraliśmy z książką na rodzinnych spotkaniach w bibliotece. Tym razem wybraliśmy się w Kosmos z sympatycznym robocikiem. Pan Toti towarzyszył nam w zabawie matematycznej. Powstały też, wykonane małymi rączkami,  mini-robociki. Nie zabrakło też zabawnych ciekawostek ze świata krasnoludków. Wraz z książką Macieja Szymanowicza śledziliśmy zwyczaje tych uroczych stworzeń. Było dużo ruchu, wygłupów i rodzicielskie kalambury. Rodzice wraz z swymi pociechami stworzyli też wyjątkowe historie przy pomocy teatrzyku Kamishibai. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniały udział!

Następne Książkowe Igraszki, już w świątecznym klimacie, 12 grudnia. Zachęcamy do zabrania rysunków aniołków. Niech poniesie Was wyobraźnia!

Październikowe Igraszki to dwa spotkania w klimacie jesienno-świątecznym. Z książką "Jesień liścia Jasia" śledziliśmy los liścia, który szykował się do obumarcia. Autor, Leo Buscaglia, nie pozostawił jednak małych czytelników bez pełnego nadziei zakończenia. Nasze kasztanowo-żołędziowe zabawy też były pełne radości. Pozytywne emocje towarzyszyły też małym Meksykanom, bohaterom kolejnej książki "Apetyty na Meksyk". Na drugich naszych zajęciach poznawaliśmy bowiem elementy Święta Zmarłych w tym niezwykłym kraju. Powstały wielkie, papierowe sombrero. Rozbiliśmy piniatę dobrych słów, rozpoznawaliśmy meksykańskie skarby- kukurydzę, opuncje figową czy gitarę "pożyczoną" od muzykalnych mariachi.

W związku ze Świętem Wszystkich Świętych, "Książkowe Igraszki" 31.10 nie odbędą się. Na następne zabawy czytelnicze dla całych rodzin zapraszamy 14 i 28 listopada. Zaprosimy do m.in. do świata robotów.

W poprzednim miesiącu na naszych zajęciach pojawiły się potwory ziejące i straszące. My jednak nie daliśmy się poczwarom i sięgnęliśmy po książkę Rolanda Garrigue i Catherine Leblanc "Jak pokonać smoki". Książka podsunęła nam niejeden pomysł. Zachęcamy innych do lektury! Na spotkaniu powstała też gra rodzinna naszej własnej produkcji- makieta, na której znalazła się jama smoka, zagródka i stadko owiec. Wystarczyło trochę dmuchnięć i smok zaprosił trzódkę do swojej groty na podwieczorek;) Na kolejne spotkania rodzinne zapraszamy wszystkich chętnych 13 czerwca, jak zawsze o 16:30. 

 

Wrzesień już za nami, więc tradycyjnie wspominany co działo się na Książkowych Igraszkach, na których zrobiło się naprawdę gwarno. Sympatyczna Tola z opowieści Agnieszki Włodarkiewicz razem z nami żegnała lato. Szukaliśmy dźwięków przyrody z wakacyjnych wycieczek. Powstały też wakacyjne ramki na zdjęcia z własnymi zdjęciami. Podczas drugiego spotkania wierszyki Renaty Piątkowskiej przekonywały nas, że 10 małych paluszków może naprawdę wiele. Były rodzinne teatrzyki i rodzinne wyzwanie: mamy i synowie, tatusiowie i córki- wszyscy stworzyli plakaty z zadaniami dla małych, dziecięcych rączek. Na następne zabawy z książką w tle zapraszamy 3 i 17 października, o 16:30.

 

 

W tym miesiącu na naszych cyklicznych spotkaniach, królowały szmatki, sukienki, klamerki i filcowe fryzury. Zainspirowały nas wierszyki i opowiadania z dziecięcego pisemka "Świerszczyk". Powstały rysunki małych projektantów mody. Przed świętami zawitały do nas papierowe, ozdobne jajka. Znalazło się też kilka chwil na lekcję matematyki prosto z pisanki. Następne zajęcia dla rodzin z dziećmi 2 i 30 maja. Zapraszamy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.